Młodzieżowe Mistrzostwa PolskiW minony weekend (5-6.09.2015r) na stadionie lekkooatletycznym w Białymstoku odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Do rywalizacji uprawnione były roczniki 1995, 1994 oraz 1993.

Warszawiankę godnie reprezentowały cztery panie z rocznika 1995: Amelia Czerwińska, Magdalena Sochoń, Olga Maroszek oraz Anna Kazimierczak. Dziewczyny przywiozły do stolicy trzy medale: jeden złoty i dwa srebrne.

Niewątpliwie największą bohaterką okazała się Amelia, trenująca pod okiem trenera Marka Jakubowskiego, która pierwszego dnia mistrzostw wygrała bieg na 3 kilometry przez przeszkody, a nastęnego dnia po fenomenalnie taktycznie rozegranym biegu zdobyła srebro na 5000m!

Magdalena Sochoń w eliminacjach 100m ppł zajęła trzecie miejsce z czasem 14.39s. Jednak ostatecznie w finale zdobyła srebrny medal wygrywając z Marleną Morton o 0,09s! Tuż po biegu finałowym Magda udała się na skocznię w dal, gdzie pierwszym skokiem zapewniła sobie udział w finale i końcowo z wynikiem 5.75m zajęła 8 miejsce.

W rzucie oszczepem nasz Klub reprezentowała Olga Maroszek. Dzielnie walcząca podopieczna trenera Michała Krukowskiego ostatecznie nie poprawiła wyniku z drugiej kolejki. Z wynikirm 44.31, który jest jej nowym rekordem życiowym zajęła 7 miejsce.

Startująca w biegu przez płotki i skoku w dal Anna Kazimierczak nie ukończyła biegu, a w skoku w dal zajęła 14 miejsce.

Serdecznie gratulujemy naszym zawodniczkom i życzymy dalszych sukcesów!

poniedziałek, Wrzesień 7th, 2015 Klub, Osiągnięcia

Brak komentarzy.

Dodaj komentarzAktualności

Patroni i partnerzy