Turniej Tenisowy TOMASZEWSKI CUP by Microsoft.Oto Zwycięzcy  43. Turnieju Tenisowego Kadetów o Puchar  Bohdana Tomaszewskiego.

 Gra pojedyncza dziewcząt: Adrianna Rosik KT Szczecin

Gra pojedyncza chłopców : Paweł Ciaś  SKT Sopot

Debel Dziewcząt: Alisia Kniazieva  (Rosja) & Olha Romaniszyn  (Ukraina)

Debel Chłopców : Paweł Gajewski SKT Sopot & Szymon Walków Radeco Wrocław 

                                           

 W dniach 22-29 sierpnia 2010r. odbywał się już 43. Turniej Tenisowy Tomaszewski Cup by Microsoft.

Jest to Międzynarodowy Turniej Tenisowy Kadetów do lat 16.

W rozgrywkach brali udział zawodnicy z  11 krajów ( Polska, Rosja, Białoruś, Ukraina, Słowacja, Estonia,Litwa, Niemcy, USA, Izrael, Kazachstan)

Partnerzy Turnieju:

Ministerswto Sportu i Turystyki;

Biuro Sportu i Rekreacji m. st. Warszawy;

Urząd Dzielnicy Mokotów;

Centralny Ośrodek Sportu;

Polski Komitet Olimpijski;

Warszawsko-Mazowiecka Federacja Sportu;

Telewizja Polsat;  Polsat Sport;

TVP Sport;

Przegląd Sportowy;

Rzeczpospolita;

Polskie Radio- Jedynka;

Carolina Medical Center;

Drukarnia ART;

czwartek, Sierpień 12th, 2010 Turnieje

2 komentarzy to Turniej Tenisowy TOMASZEWSKI CUP by Microsoft.

 1. Tomaszewski Cup jest turniejem prestiżowym w kategorii wiekowej do lat 16. Zawsze ma pełną obsadę, chętnych do wzięcia w nim udziału nie brakuje.
  Dlaczego więc w tegorocznej edycji turnieju gry podwójne chłopców nie mają pełnej obsady ?
  Zapewniam, że chętnych nie brakowało.
  Gry singlowe rozpoczęto ok. godz. 11.00 ze względu na warunki atmosferyczne, informacje o terminie i zapisach do gier podwójnych podano drobnym odręcznym pismem pośród innych informacji wywieszonych wcześniej, termin zapisów ustalono do godz. 12.00 dn.25.08.2010 , przed godz. 12.00 biuro zawodów było zamknięte bo o godz. 12.00 rozpoczynało się uroczyste otwarcie turnieju, gry podwójne zaplanowano na 26.08.2010.
  Komu zależało na tym aby nie dopuścić młodych tenisistów do współzawodnictwa, kto i jaki miał w tym „interes”. Najczęstszą stosowaną praktyką są zapisy do gier deblowych po pierwszej rundzie gier singlowych. Problemem organizacyjnym nie było by ustalenie terminu zapisów do gier deblowych np. na godz. 14.00 czy 15.00.
  Problemem jest natomiast to, że osobom prowadzącym, odpowiedzialnym za organizacje turnieju nie zależy na tym by Polska młodzież grała w tenisa.

 2. Rodzic on Sierpień 25th, 2010
 3. Chciałbym krótko odnieść się do powyższego komentarza obwiniającego Organizatorów turnieju Tomaszewski Cup by Microsoft winą za niedopuszczenie kilku zawodników do udziału w turnieju gry podwójnej, ponieważ zamieszczone w komentarzu zarzuty niewiele mają wspólnego ze stanem faktycznym.
  Po pierwsze – gry w dniu zapisów do gry podwójnej, mimo obfitych opadów deszczu w godzinach nocnych i dzięki staraniom służb technicznych turnieju, rozpoczęły się na większości kortów zgodnie z planem o godzinie 10.00.
  Po drugie – osobiście czekałem w biurze do godziny 12.00, aby zamknąć zapisy do gry podwójnej.
  Po trzecie – gry podwójne były zaplanowane na ten sam dzień, czyli 25.08.2010, a nie, jak pisze autor komentarza na 26.08. Było to zaznaczone zarówno na planie gier na ten dzień, jak i w oficjalnym programie turnieju, który każdy z zawodników otrzymał dzień wcześniej w trakcie weryfikacji.
  Po czwarte – informacja o terminie zapisów do gry podwójnej była wydrukowana pogrubioną czcionką, a nie naniesiona odręcznie, jak wspomina autor komentarza.
  Po piąte – ustalenie godziny zapisów do gry podwójnej nie zależy od organizatora. Kwestię tę jednoznacznie ustala Regulamin Rozgrywek Tennis Europe Junior Tour na rok 2010 (Tomaszewski Cup jest rozgrywany w ramach tego cyklu turniejów), który został opublikowany pod koniec 2009 roku i jest dostępny dla każdego na stronie http://www.tenniseurope.org. Poniżej zamieszczam wyciąg ze strony 31 tegoż regulaminu:

  Doubles Sign-in
  The Doubles entry and sign-in takes place onsite and closes at 12.00 noon on the first day of Singles Main Draw. Both players in a Doubles team must sign-in in person with the Referee. The Doubles sign-in Deadline shall open once the Singles Main Draw has been established.
  Dodatkowo, informacja o terminach wszystkich zapisów, zarówno do gry pojedynczej, jak i podwójnej, zamieszczana jest kilku miesięcy przed każdym turniejem wchodzącym w skład cyklu, na wspomnianej wcześniej stronie internetowej, w zakładce „Fact Sheet” każdego turnieju, w tym także turnieju Tomaszewski Cup by Microsoft. Znajomość przepisów obowiązuje nie tylko organizatorów ale także zawodników i ich opiekunów, jeżeli poważnie podchodzą do uprawiania wyczynowego tenisa.

  Podsumowując, wydaje się, że autor komentarza powinien poszukać winnych zaistniałej sytuacji nie wśród organizatorów a zwłaszcza nie wyciągać uogólniających wniosków o szkodzeniu przez nich polskiemu tenisowi, bo nie ulega wątpliwości, że turniej od 43 lat rozwojowi tegoż tenisa dobrze służy.

  Z poważaniem
  Grzegorz Wójcik
  Sędzia Główny turnieju

 4. warszawianka on Sierpień 27th, 2010

Dodaj komentarzAktualności

Patroni i partnerzy