Piłka ręczna

Sekcja Piłki ręcznej jest jedną z najstarszych i najdłużej działających na Warszawiance – od roku 1926. W szczypiorniaka grywały zarówno panie jak i panowie, choć to ostatecznie ich sekcja się utrzymała i aż do wojny uczestniczyła w rozgrywkach ekstraklasy. Po wojennej zawierusze w 1955 reaktywowano klub, w tym sekcję piłkarzy ręcznych, stopniowo umacniających swą pozycję. Ostatecznie zespół trafił ponownie do ekstraklasy, lecz w połowie lat 60 z powodu kryzysu, jaki przechodziła sekcja, wypadł z rozgrywek. Po problemach związanymi m.in. z brakiem miejsca do trenowania, w latach 70 przy ul. Merliniego powstała hala, która umożliwiła lepsze szkolenie młodzieży i tym samym odnoszenie sukcesów. W latach 1989 – 2009 szczypiorniści obecni byli w rozgrywkach ekstraklasy, trzy razy zdobyli Puchar Polski, wielokrotnie stawali na podium Mistrzostw Polski. Ostatecznie ostatni zespół piłkarzy ręcznych rozwiązano w 2009 z powodu problemów finansowych.

Piłkę ręczną na Mokotowie reaktywowano w 2012 r. Zespół Tomasza Porzezińskiego jak burza przeszedł rozgrywki II ligi i wszystko wskazywało na to, iż w sezonie 2013/2014 będzie uczestniczył w rozgrywkach I ligi. Niestety, zabrakło odrobiny szczęścia, lecz ambitni i nastawieni na sukces zawodnicy są zdeterminowani, by zawalczyć o wejście do zaplecza ekstraklasy.

Wszelkie informacje oraz aktualne wyniki można znaleźć na stronie sekcyjnej pod adresem: http://recznawarszawianka.wix.com/pilka-recznaAktualności

Patroni i partnerzy