mgr Jacek Zamecznik

Prezes Klubu Sportowego Warszawianka. Członek Klubu od 1960 roku, kierownik sekcji lekkiej atletyki.

W latach 70-tych koordynator sekcji lekkiej atletyki. Od roku 1978 trener sekcji lekkoatletycznej. W latach 85-93 zastępca Dyrektora ds. Sportu w Szkole Sportowej nr 272 (Patronat Klubu), z której wywodziło się kilkudziesięciu reprezentantów Polski w lekkiej atletyce, piłce ręcznej, tenisie oraz szermierce. W latach 1996-2010 Kierownik szkolenia młodzieży PZLA, a w roku 2009 PO Kierownika szkolenia PZLA. W 2009 roku podczas Mistrzostw Świata Seniorów w Berlinie, gdzie Reprezentacja Polski zdobyła 9 medali (2 złote, 4 srebrne, 3 brązowe) pełnił funkcje Kierownika Szkoleniowego. Od 1999 do chwili obecnej Członek zarządu KS Warszawianka a od Marca 2014 roku Prezes Zarządu.

Jego zawodnicy zdobyli około 60 medali Mistrzostw Polski we wszystkich kategorii wiekowych, a przede wszystkim:

Kinga Leszczyńska – 11-krotna Mistrzyni Polski w konkurencjach sprinterskich na stadionie oraz w hali, reprezentantka Polski na arenie Międzynarodowej.

Izabela Mikołajczyk – 7-krotna medalistka Mistrzostw Polski w tym 3 złote w wielobojach oraz w skoku wzwyż. reprezentantka kraju na arenie międzynarodowej m.in na Pucharach Europy i Meczach międzypaństwowych.

Ponadto wielokrotni medaliści Mistrzostw Polski Tomasz Rudomino, Kamila Wierniuk, Marika Marlicka, Zuzanna Leszczyńska.

Prezes Klubu / trener I klasy

Twoja przeglądarka jest nieaktualna!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlać tę witrynę. Zaktualizuj przeglądarkę