15 lipca, 2022

Podsumowanie startów na Mistrzostwach Polski

Czas na podsumowanie występów zawodników KS Warszawianka podczas Mistrzostw Polski w różnych kategoriach

Mistrzostwa Polski Seniorów w Suwałkach 09-11.06.2022 r.

Marcin Krukowski zdobył po raz 8 tytuł Mistrza Polski z rzędu❗ Zawodnik pomimo urazu czworogłowego uda nogi blokującej w drugim rzucie uzyskał wyniki 80,44 m wygrywając z drugim zawodnikiem o ponad 2 m. Z powodu kontuzji nie udało mu się uzyskać minimum na Mistrzostwa Świata. Liczymy jednak, że uda mu się zakwalifikować na Mistrzostwa Europy które odbędą się w połowie sierpnia w Monachium.

Marcin Krukowski podczas konkursu Mistrzostw Polski Seniorów.

Mistrzostwa Polski w Wielobojach w Warszawie 17-19.06.2022 r.

Rafał Horbowicz zdobył Mistrzostwo Polski Seniorów z nowym rekordem życiowym. Zawodnik uzyskał rezultat 7760 punktów co dało u przewagę nad srebrnym medalistą aż o 500 punktów!

Od lewej Prezes Zarządu Klubu Jacek Zamecznik z Mistrzem Polski Seniorów w wielobojach Rafałem Horbowiczem.

Mateusz Murias zdobył Brązowy medal w kategorii seniorów również uzyskując nowy rekord życiowy (6669 punktów). Jako młody zawodnik już na debiucie w tej kategorii sięga po medal co rokuje na przyszłość. Jednocześnie pewnie zdobył Mistrzostwo Polski w kategorii U23 zostawiając rywali daleko za sobą

Podium Mistrzostw Polski Seniorów w Wielobojach od lewej Jacek Chochorowski, Rafał Horbowicz, Mateusz Murias. fot. Tomasz Kasjaniuk.

Aleksandra Krawczyk zdobyła brązowy medal w kategorii U20 z wynikiem 4657 punktów pomimo problemów zdrowotnych.

Trenerem wyżej wymienionych wieloboistów jest Marek Rzepka.

Niestety Paweł Wiesiołek nie mógł wystartować w Mistrzostwach Polski. Liczymy na szybki powrót do zdrowia i start na Mistrzostwach Europy.

Gwiazdą sezonu dotychczas jest Roch Krukowski (młodszy bart Marcina Krukowskiego), który kwitnąco rozpoczął swoją karierę. Mistrzostwa Polski U16 odbędą się dopiero we wrześniu natomiast zawodnik zdążył już pobić Rekord Polski Młodzików w rzucie oszczepem (600g) i zakwalifikować się na Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy U18 w Bańskiej Bystrzycy 25-30.07.2022 (jest to kategoria wyższa, gdzie oszczep waży 700g a zawodnik osiągnął wynik 68,82 m). Trenerem obu oszczepników jest Michał Krukowski.

Od lewej Roch Krukowski wraz z bratem Marcinem Krukowskim.

Opiekę nad zawodnikami KS Warszawianka niezmiennie sprawuje Holistic Physio Centrum Rehabilitacji Holistycznej DZIĘKUJEMY!