10 kwietnia, 2020

ZMARŁ WIKTOR WIERNIUK

Z głębokim żalem informujemy o śmierci Wiktora Wierniuk. Najszczersze kondolencje oraz wyrazy współczucia z powodu śmierci wieloletniego Dyrektora Klubu Sportowego Warszawianka oraz naszego przyjaciela.

Wiktor Wierniuk (16.06.1944 r. – 08.04.2020 r.) – Dyrektor Klubu Sportowego Warszawianka od grudnia 1998 roku do 30 czerwca 2014 roku. Wybitny działacz sportowy, niezwykle zasłużony dla Warszawianki, całkowicie oddany swojej pracy na rzecz rozwoju sportu w Klubie. Jego umiejętności organizacyjne i kierownicze walnie przyczyniły się do coraz lepszych wyników sportowych i sprawnej organizacji szkolenia i życia w klubie. Dzięki jego inicjatywom zorganizowano wiele imprez młodzieżowych w poszczególnych sekcjach co znacząco przyczyniło się do poprawy wyników sportowych.

Zapamiętamy Go jako człowieka niezwykle aktywnego, organizującego życie klubowe i zawsze służącego radą i pomocą dla trenerów oraz zawodników. Wiktor Wierniuk był współzałożycielem pływackiego Klubu Warszawianka Wodny Park, w którym aż do śmierci pełnił funkcję działacza. Ta inicjatywa zaowocowała między innymi wychowaniem Olimpijczyka Marcina Cieślaka. Oprócz pracy w Warszawiance znajdował jeszcze czas i energię na pracę w Polskiej Korporacji Menedżerów Sportu, w której pełnił funkcję wiceprezesa. Okres jego pracy w Warszawiance zostanie zapamiętany jako czas znakomitych osiągnięć, a jednocześnie wielkiej wzajemnej życzliwości pomiędzy członkami Klubu. Pomimo tego, że pracował w bardzo trudnym organizacyjnie okresie, potrafił stworzyć podstawy pod rozwój Warszawianki co bardzo ułatwia pracę jego następcą.

Od lewej: Marek Plawgo, Wiktor Wierniuk, Jacek Zamecznik

Czujemy się zobowiązani, aby w naszej działalności zawsze pamiętać jak wielkie zasługi miał dla rozwoju Klubu nasz Kolega.

W imieniu całego Klubu Sportowego Warszawianka
Zarząd KS Warszawianka

Twoja przeglądarka jest nieaktualna!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlać tę witrynę. Zaktualizuj przeglądarkę