11 lipca, 2021

Świętujemy urodziny Edwarda Bugały

Klub Sportowy Warszawianka z wielką przyjemnością informuje, że dnia 11 lipca 2021 r. obchodzimy wspaniały Jubileusz – 90-lecie urodzin trenera Edwarda Bugały (na zdjęciu poniżej podczas biegu na 110 metrów przez płotki).

Ten wspaniały i zasłużony trener związany był z Warszawianka od 1964 roku. Początkowo, jeszcze jako aktywny zawodnik, podjął w klubie pracę trenerską tworząc silną grupę sprintu i płotków. Gdy w roku 1967 objął funkcję trenera kadry sprinterek PZLA (w tym Irena Kirszenstein, Ewa Kłobukowska), nie zerwał kontaktu z Warszawianką prowadząc dalej prace trenerską. Jego podopieczną była m. in. Olimpijka z Meksyku Elżbieta Bednarek-Żebrowska, a także nieco później Mistrzowie Polski Robert Zajkowski i Grażyna Ostrowska. Był również trenerem Medalistów Mistrzów Polski Pawła Rączki, Anny Leszczyńskiej i Jolanty Kucińskiej. Na zdjęciu poniżej Edward Bugała podczas pracy trenerskiej.

Po podjęciu w latach 90-tych pracy w RKS Skra, a następnie AZS AWF Warszawa prowadził z sukcesami Reprezentację Polski kobiet w biegach 400 m, 400 m ppł. Nigdy jednak nie zerwał kontaktów z Warszawianką i zawsze w jego grupach treningowych pojawiali się zawodnicy reprezentujący nasz klub. Wychowankiem Pana Bugały jest aktualny Prezes Klubu Sportowy Warszawianka Pan Jacek Zamecznik, który zawsze podkreśla jak wiele skorzystał i jak olbrzymią wiedzę zdobył dzięki wieloletnim kontaktom ze swoim Mistrzem. Składając serdeczne gratulacje z okazji Jubileuszu życzymy jednocześnie wielu lat zdrowia dalszej aktywności i pomyślności w życiu osobistym.

Zarząd Klubu Sportowego Warszawianka

Twoja przeglądarka jest nieaktualna!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlać tę witrynę. Zaktualizuj przeglądarkę